تلاش برای رفع یکی از گلوگاه های ترافیکی بزرگراه شهید باقری تا بهار سال آینده

گزیده خبر : پیشرفت عملیات اجرایی پل تقاطع شهید باقری- فرجام به مرز 75 درصد رسید
 • متن خبر :

  با بهره برداری از پل تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام یکی از مهمترین گره های ترافیکی بزرگراه شهید باقری برطرف خواهد شد.

  به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به کارکرد نامناسب دوربرگردان¬های همسطح بزرگراه شهید باقری در تقاطع خیابان‌های 196، فرجام، رسالت و جانبازان، تغییر مداوم خطوط حرکتی خودروها و ترافیک سنگین را از مهمترین نتایج عملکردی این دوربرگردان های همسطح ذکر و اضافه کرد: احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام به عنوان نخستین اقدام مدیریت شهری در جهت ساماندهی ترافیک بزرگراه شهید باقری از دی ماه سال 1399 توسط شهرداری منطقه 4 آغاز شده و بهره برداری از آن، یکی از مهمترین گره های ترافیکی این بزرگراه شمالی- جنوبی را برطرف خواهد ساخت.
  وی تقاطع غیرهمسطح شهید باقری- فرجام را شامل یک پل رفت و برگشت به طول 476 متر و عرض 13 متر دانست و با بیان آنکه این پل سواره رو از 2 خط عبوری در هر یک از باندهای شمالی و جنوبی برخوردار است، یادآور شد: تاکنون برای احداث این پل که شرق خیابان فرجام را از روی بزرگراه شهید باقری به غرب آن متصل می کند، تمام پایه ها، ستون ها و تیرهای عرشه اجرا شده و کار ساخت دیواره های حائل کوله شرقی نیز به اتمام رسیده است. دست اندرکاران اجرایی، عملیات احداث دال بتنی عرشه را به صورت بی وقفه دنبال می کنند و در عین حال کار اجرای شیبراهه ورودی، نصب قرنیز و ایزولاسیون دیواره ها در جبهه شرقی در حال انجام است.
  معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، تیرهای برق، فیبرنوری، اشجار و لوله انتقال آب را از جمله معارضات و موانع تاسیساتی اجرای این پروژه برشمرد و با بیان آنکه معارضات بخش شرقی پل رفع شده و موانع تاسیساتی بخش غربی نیز به موازات پیشرفت عملیات اجرایی در این جبهه کاری جابجا خواهند شد، ابراز امیدواری کرد عرشه و رمپ غربی پل تقاطع شهید باقری- فرجام تا پایان سال تکمیل شوند.
  به گفته مهندس شعبانی، پیشرفت عملیات اجرایی پل تقاطع غیرهمسطح شهید باقری- فرجام به مرز 75 درصد رسیده و تلاش خواهد شد این تقاطع راهگشای ترافیکی تا پایان بهار سال 1401 تحویل شهروندان شود.

منبع :
تاریخ : 1400/09/10, 11:01:31